Radio NABA raidīs AppLV raidījumu “Horizontalogs”

Medijos
08.03.2023.

Foto: Roberts Strenga

Biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” (AppLV) radio NABA ēterā uzsāk raidījumu ciklu “Horizontalogs”. Raidījuma pirmā epizode 95.3 FM frekvencē iznāks piektdien, 11:00. Pirmajā “Horizontologs” epizodē Miks Muižarājs un Roberts Tomme intervēs Ievu Hertelu, kura vairāk kā četrus gadus pavadīja Afganistānā. Ieva atradās  Kabulā dienā, kad šo pilsētu 2021. gada augustā pārņēma Talibāna kaujinieki.

Raidījums “Horizontologs” sniedz iespēju auditorijai apskatīt pasauli caur citiem cilvēku stāstiem, faktiem un aktualitātēm. Katrs “Horizontologs” raidījums apskatīs vienu no 195 ANO atzītām pasaules valstīm un pieaicinās Latvijas valstpiederīgo, kas šajā valstī reiz ir dzīvojis vai turpina tajā dzīvot. Raidījums veidos pasaules karti no Latvijas cilvēkstāstiem, un mēģinās noskaidrot galvenās atziņas, kas rodas no dzīves ārvalstīs. Katrs raidījumā būs trīs daļas – cilvēka stāsts, kurā auditorijai būs iespēja plašāk iedziļināties raidījuma viesa pieredzē; izaicinājums – kurā raidījuma viesis sacentīsies erudīcijas pārbaudē ar raidījuma vadītāju un skats uz Latviju – kurā viesis pastāstīs savu viedokli par Latvijā notiekošām aktualitātēm.

Raidījuma “Horizontologs” nosaukums radies no trīs vārdu savienojuma – Horizonts, kas atsaucas uz tālieni, neredzamo un mūžīgo tiekšanos uz nezināmo. Dialogs – jeb sarunas starp raidījuma vadītājiem un viesi. Ontoloģija – filozofijas zinātnē tā ir mācība par esamību, esamības būtības noteicošajām iezīmēm.

Raidījumu vadīs Miks Muižarājs un Roberts Tomme, un tas katra mēneša pirmajā piektdienā, pulkst. 11:00, Radio NABA ēterā. Raidījuma pilnā versija būs pieejama Radio NABA un LSM straumēšanas vietnēs, kā arī AppLV mājas lapā un sociālajos tīklos.

« of 14 »