Konferences “Digitālā migrācija: Darbs.Nākotne.Kopiena” ieraksts

Projekti
15.11.2022.
Pasaules Ekonomikas foruma prognozes liecina, ka pārskatāmā nākotne jau četri no 10 Eiropas Savienības darbiniekiem strādās pilnīgā attālinātā režīmā. Arī Latvijā pēdējos gados būtiski audzis attālinātā darba veicēju skaits, kas strādā gan Latvijas, gan ārvalstīs esošos uzņēmumos. Pieaug arī to darbinieku skaits, kas Latvijā attālināti strādā no ārvalstīm. Šie procesi norāda, ka darba ņēmēju migrācija arvien vairāk pāriet uz digitālo vidi. Tomēr, vai Latvija ir piemērota vieta attālinātā darba veicējiem? Kas būtu jāmaina, lai darba vide būtu draudzīgāka attālināti nodarbinātajiem?
Tiešsaistes konferencē “Digitālā migrācija: Darbs. Nākotne. Kopiena.”, kas norisinajās 21.-22. oktobrī tika prezentēti jaunākie pētījumi par situāciju pasaulē un Latvijā. Starptautiski un vietēji eksperti, politiķi, dažādu sektoru pārstāvji diskutēja par to, kādas izmaiņas jāveic Latvijas un Eiropas normatīvajos aktos attiecībā uz starptautisko, attālināto darbu un kā to uzlabot. Konferencē uzstājās pieredzējuši “digitālie nomadi” ar saviem pieredzes stāstiem un uzņēmēji, kas tos nodarbina. Konferences pamatā tika likti pamati digitālo nomadu vīzas iedzīvināšanai Latvijā

 

Konferences 1. dienas ieraksts:

 

Konferenci rīko biedrība APPLV sadarbībā ar PBLA un #esiLV.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.