BrainGain 15.aprīlī: Prāta tumšā puse

Pasākumi
28.03.2024.

15. aprīlī, plkst. 18:30 – Brain Gain: Prāta Tumšā Puse.

Noziedzība ir tēma, par ko ikdienā nerunājam bieži. Mediji ziņo par jaunākajiem noziegumiem, bet sabiedrības izglītošana kriminoloģijas jautājumos notiek lēni.
Rūta Treija dalīsies zināšanās par Tiesu psiholoģijas un kriminoloģijas tēmām, kas būtu jāzin ik vienam. Noziegumi notiek mums visapkārt, tāpat mums apkārt ir daudz novēršamu situāciju, kurās mēs varam spēlēt lielu lomu – novēršot vai ziņojot par diviantu uzvedību, aizdomīgām situācijām un cilvēkiem. Nozīmīgākais tomēr ir tas, ka zināšanas šai jomā, var glābt pašu no smagām psiholoģiskām vai fizsikām traumām un pārdzīvojumiem.

Rūta Treija Apvienotajā Karalistē ieguva Tiesu Psihologa grādu, un kad pēkšņi tika pieņemts lēmums atgriezties uz dzīvi Latvijā, nācās domāt, kā izmantot iegūto izglītību valstī, kur Tiesu psiholoģijas vakances ir saskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem. Kopš atgriešanās Rūta veido lekcijas, kas pieejamas sabiedrībai, kur caur vieglu, gandrīz stand-up pieeju stāsta par dažādiem noziegumiem un psiholoģiju aiz tiem. Kopš šā gada janvāra ir arī kriminoloģijas docētāja augstskolā.

Lokāciju izziņos drīzumā.
Pieteikties: https://forms.gle/DdAAVyaBdg2L3Npj9

 

Pasākuma apmeklēšana ir bezmaksas.