„Ar pasaules pieredzi Latvijā” valdē ievēlēti Teikmanis un Strenga

Jaunumi
23.03.2023.

Biedrība „Ar pasaules pieredzi Latvijā” savā 21. marta kopsapulcē par valdes locekļiem vienbalsīgi ievēlējusi Oskaru Teikmani un Robertu Strengu. Tādējādi biedrības valdē turpmāk būs septiņi valdes locekļi, to starpā jau iepriekš ievēlētie Miks Muižarājs, Jānis Kreilis, Kristaps Loze, Māra McLaughlin-Taylor un Edmunds Dukulis.

Oskars Teikmanis ārzemēs pavadījis aptuveni divdesmit gadus, tai skaitā Francijā, Vācijā un Lielbritānijā. Pēc skolas pabeigšanas Latvijā, Oskars studēja inženierzinātni un robotiku Minhenes Tehniskajā universitātē, ieguva pirmo zinātnisko pieredzi Vācijas Kosmosa centrā, un pēc tam uzsāka darbu ar pašbraucošām automašīnām. Pēc deviņiem Minhenē pavadītiem gadiem, Oskars atgriezās Rīgā un uzsāka darbu Elektronikas un datorzinātņu institūtā līdzās doktorantūras studijām Latvijas Universitātē.

Roberts Strenga pēc vidusskolas pabeigšanas devās studijās uz Kanādu, kur Toronto Universitātē apguva politiku, ekonomiku un sociālo antropoloģiju. Esot Kanādā Roberts strādāja ar studentu komandu, kas konstruēja sacīkšu auto, un dibināja savu uzņēmumu. Pēc 8 gadiem Toronto, Roberts atgriezās Latvijā, lai iegūtās zināšanas un pieredzi varētu atvest atpakaļ un ieguldītu savā dzimtenē, kas deva viņam iespēju doties pasaulē.

„Esmu gandarīts, ka AppLV valdē un organizācijā kopumā ienāk arvien jauni speciālisti ar plaša profila profesionālo un starptautisko pieredzi. Viņi ir atkārtots pierādījums tam, ka no Latvijas ne vien aizbrauc, bet arī atgriežas daudz jaudīgu cilvēku. Tas palīdz mums daudz efektīvāk sadarboties ar valsti, sniedzot kvalitatīvus priekšlikumus dažādu Latvijai svarīgu jomu attīstīšanai,gan arī labāk organizēt dažādus remigrantu iecienītus tīklošanās pasākumus. Oskara un Roberta zināšanas, pieredze un idejas noteikti nesīs būtisku pienesumu AppLV spējām realizēt jaunus un ambiciozus projektus,” pauž biedrības „Ar pasaules pieredzi Latvijā” priekšsēdētājs Miks Muižarājs.

Biedrība „Ar pasaules pieredzi Latvijā” ir platforma, kurā cilvēki ar pasaules pieredzi tiekas, paplašina savu tīklu ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem un strādā pie kopīgiem projektiem, kas veicina sadarbības kultūru un domu apmaiņu. Tāpat biedrība stiprina saites ar cilvēkiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas, bet domā par atgriešanos mājās. Tā ir vadošā remigrantu organizācija Latvijā un tās mērķis ir veicināt reemigrantu uzkrātā intelektuālā kapitāla efektīvu izmantošanu Latvijas attīstīšanai un izaugsmei.