AKTUALITĀTES

AppLV satiek Ministru Prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu

11.jūnija vakarā restorānā Trompete Taproom biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienība un American Latvian Association rīkoja tikšanos saviem biedriem un programmas “Pavadi vasaru Latvijā” jauniešiem ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Krišjānis Kariņš. Ievadā apmeklētājus uzrunāja biedrības AppLV valdes priekšsēdētāja Elina Griniece un PBLA valdes priekšsēdētāja Kristine Saulitis.

Premjers iepriekš nebija apmeklējis biedrības stāstu vakarus, tāpēc vispirms viņš iepazīstināja jaunos remigrantus un Ziemeļamerikas latviešu jauniešus ar savu dzīvesgājumu, ierašanos Latvijā 90to gadu vidū un anekdotēm par pirmajiem mēģinājumiem Latvijā atrast darbu sava profesijā (neveiksmīgi). Tad Kariņa kungs ļoti patiesi un iedvesmojoši paskaidroja savu atgriešanās iemeslu, kuru viņš uzskata par nozīmīgu ikvienam remigrantam – piederības sajūta, kādu latvietis izjūt Latvijā, nav atrodama nekur citur pasaulē. Rezonējot AppLV priekšsēdētājas sacīto, viņš piekrita, ka zāle nav zaļāka citur, bet ir jākopj un jālaista dārzs ap sevi, lai radītu patīkamu vidi un labāku Latviju nākamajam paaudzēm. Premjers uzsvēra, ka tikai darbojoties kopā ir iespējams veidot nākotnes Latviju, kura cilvēki vēlēsies atgriezties un dzīvot. Kariņa kungs ar savu atklātību un asprātību sajūsmināja klausītājus gandrīz stundu garā stāstījumā un atbildēja arī uz jauno remigrantu jautājumiem. Nobeigumā, atbildot uz jautājumu, vai bija vērts atgriezties uz dzīvi Latvijā, Kariņa kungs atbildēja: “Pilnīgi noteikti!”

Vakaru rīkoja biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību un Amerikas latviešu apvienību. Pateicamies Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam un Ministru prezidenta birojam!

Fotogrāfs – Fotogrāfs Mārtiņš Locāns