fbpx

Kanāda: kolosāla pieklājība un pūles palīdzēt

Otrdien, neilgi pirms mūsu desmitās tikšanās, “Ar pasaules pieredzi Latvijā” facebook grupā pievienojās 1000. cilvēks – Inese Urbāne, kas šobrīd dzīvo Vankūverā, Kanādā, bet neizslēdz iespēju drīzumā atgriezties Latvijā. Inesei uzreiz uzrakstījām un sarunājām nelielu interviju. Mums ir liels prieks par katru, kas aktīvi iesaistās kustībā, un ceram, ka līdz divtūkstošā cilvēka intervijai nebūs ilgi jāgaida!

Inese Urbāne – foto no personīgā arhīva

Cik ilgi jau dzīvo Kanādā? Kā tur nonāci?

Man vienmēr ir paticis doties tuvākos un tālākos izbraucienos, bet tā nopietnāk sāku ceļot, kad devos pavadīt gadu Jaunzēlandē. Tur satiku savu puisi, un pāris gadus un dažas valstis vēlāk nu esam Kanādā. Šī ir viena no retajām valstīm ārpus Eiropas, kur mēs abi salīdzinoši viegli varējām tikt pie darba atļaujām, šajā gadījumā Working Holiday vīzām.

Cik viegli bija atrast darbu Kanādā? Ar ko šobrīd nodarbojies profesionāli?

Dažu nedēļu laikā tikām pie mājīgas dzīvesvietas un darbavietām. Abi strādājam pārtikas jomā – mans draugs ir pavārs augsta līmeņa pasākumu ēdināšanas firmā, savukārt uzņēmums, kurā es strādāju, izstrādā veselīga uztura receptes, kuras vēlāk ar jau sagatavotām, svaigām sastāvdaļām piegādā saviem klientiem.

Skats uz Vankūveru – foto no personīgā arhīva

Kādēļ tieši Kanāda? Kas tev patīk vai šķiet dīvains šajā valstī?

Par spīti valdošajam uzskatam, ka Vankūvera ir viena no dārgākajām pilsētām Kanādā ar zemāko minimālo algu, izvēlējāmies palikt tieši šeit. Britu Kolumbijas reģions ir pazīstams ar savu elpu aizraujošo dabu, un iespaidīgas kalnu grēdas ir redzamas no teju jebkuras vietas pilsētā. Ierodoties pēc trīs pavadītiem mēnešiem tveicīgajā un tik ļoti citādajā Dienvidaustrumāzijā, Vankūvera bija kā malks svaiga gaisa. Tās bija aprīļa beigas, pilnā sparā ziedēja ķirši un plūmes, kalnu virsotnes joprojām bija sniegotas, taču varēja just vasaras tuvošanos. Man personīgi lielākais pārsteigums (lai gan biju jau iepriekš par to dzirdējusi) bija nejaušu cilvēku kolosālā pieklājība un pūles jebkurā situācijā palīdzēt. Viens jautājums par biļešu automātiem var izvērsties pārdesmit minūšu nedalītā uzmanībā un interesantā sarunā, kuras aizsākumu pat nespēj atcerēties.

Kā jūties, dzīvojot ārpus Latvijas? Cik svarīga tev ir saikne ar Latviju? Vai domā atgriezties Latvijā?

Esmu pavadījusi pagājušo vasaru Latvijā un saikni uzturu nepārtraukti ar draugiem, ģimeni, sekoju notikumiem Latvijā. Es lepojos ar valsti, no kuras nāku un priecājos stāstīt par to cilvēkiem, kas nekad nav Latvijā bijuši vai par to dzirdējuši. Daudz kas pietrūkst: garšas, tradīcijas, valoda, kultūra. Tajā pašā laikā skaidri apzinos, jo ilgāku laiku pavadu prom no Latvijas, jo vairāk to savā prātā idealizēju, un, atbraucot atpakaļ, bieži nākas sastapties ar nepatīkamām parādībām, kā, piemēram, ne tik ļoti iecietīgu un atvērtu mentalitāti. Protams, tā vienmēr ir mana personiskā pieredze. Arī katrai valstij ir raksturīgas gan pozitīvas iezīmes, gan ne tik ļoti, turklāt nepārtraukti notiek attīstība un pārmaiņas. Pagaidām neesmu gatava atgriezties Latvijā, jo vēl tik daudz ko gribas apskatīt citur pasaulē, taču nopietnus plānus par dzīvi ārzemēs arī nekaļu.

Kalnos – foto no personīgā arhīva

Kā uzzināji par ‘’Ar Pasaules Pieredzi Latvijā’’ grupu un kāpēc pievienojies mums?

Par ‘’Ar pasaules pieredzi Latvijā’’ grupu uzzināju pavisam nejauši. Es domāju, ka tā ir brīnišķīga iniciatīva, īpaši cilvēkiem, kas ir gatavi atgriezties Latvijā, taču nezina, ko īsti šeit iesākt un kā atrast savu vietu, reintegrēties. Ir ļoti noderīgi uzzināt, kā citiem ir gājis, par viņu kāpumiem un kritumiem, izaicinājumiem un gūtajām mācībām, gūt iedvesmu. Arī vispārīgi uzzināt, kas Latvijā aktuāls darba tirgū, kādas iespējas pastāv, kā un kur cilvēki ar pasaules pieredzi var būt novērtēti un vajadzīgi. Tukstoš cilvēku tīkls ir iespaidīga atbalsta grupa un informācijas resurss, man prieks, ka varu būt viens no tiem!


Gribam, lai mūsu facebook grupa kļūst par vietu, kur biedriem vienam ar otru aprunāties, jautāt pēc padoma un padalīties ar dažādām iespējām. Ja vēl neesi pievienojies, lūdzu, piesakies šeit, aicini arī draugus, paziņas un kolēģus, un droši uzrunā pārējos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *